Rekolekcje

Nie wiemy jakie wyobrażenie pojawia się w Twojej głowie na hasło rekolekcje. Nie wiemy co myślisz o księdzu, który przez 3 dni w kościele parafialnym próbuje – lepiej lub gorzej – dać Ci impuls do zmiany życia. Nie wiemy też, jak postrzegasz mnichów zamkniętych w swoich celach, cały dzień szukających głosu Boga, z nieprzerwanym nastawieniem ducha i ciała na modlitwę i adorację. Ale jeśli te obrazy sprawiają, że twoje czoło marszczy się, a twarz pokazuje ogólną niechęć – prosimy, weź flamaster, koniecznie permanentny, przekreśl ten obraz, stwórz z niego samolot i puść w niepamięć. Stworzymy coś nowego.

Zamiast trzech dni proponujemy Ci dwa tygodnie. W zamian za nudną i drętwą atmosferę dajemy klimat, którego nie spotkasz nigdzie indziej. Połączenie ducha, ciała i rozumu. Idealnie. Ponad 20-letnim doświadczeniem na tym polu udało nam się wypracować pewne założenia. Rekolekcje przybrały postać szkół, o różnym stopniu zaawansowania i różnej formie przekazu Dobrej Nowiny. Każda ze szkół ma swoją dynamikę i styl funkcjonowania oraz przeznaczona jest na inny etap naszego życia.

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się do Różanegostoku to zapraszamy Cię na:

Szkołę Przyjaźni – pierwsza szkoła, przeznaczona dla osób będących w szkole średniej, szukających kontaktu z drugim człowiekiem. Jeśli w głowie rodzą Ci się pytania, a bycie niedzielnym katolikiem nie jest spełnieniem Twoich ambicji – pakuj walizkę i przyjedź. Przyjedź też, jeśli chcesz wystawić na próbę swoje ateistyczne poglądy lub znaleźć sens życia. Żadne z powyższych Cię nie dotyczy, a jedynym bodźcem jest przyjaciel, który chce byś mu towarzyszył? Podejmij wyzwanie, nie zawiedziesz się!

Szkołę Nowego Życia Classic – szeregi tej szkoły zapełniają wszystkie osoby po Przyjaźni oraz ci, którzy Boga już znają, nawet się z nim lubią, ale chcieliby coś więcej i bardziej. Doświadczenie mówi jedno – nowe życie gwarantowane!

Szkołę Nowego Życia Student – alternatywa dla studentów i starszych. Dla tych po Przyjaźni i dla tych, co pierwszy raz. Tematyka zbliżona do wersji classic, ale uwzględniająca różnice wiekowe.

Szkołę Wzrastania – trzeci etap formacji do wiary. Tu traktujemy się zupełnie poważnie. Uczestnicy pogłębiają świadomość przynależności do wspólnoty Kościoła i odpowiedzialności za jej rozwój. Na koniec dostaniesz czarny pas Saruelowicza. Albo coś w tym stylu.

Szkołę Uczniów – propozycja dla tych, którzy cały cykl mają już za sobą. Szkoła Uczniów udowadnia, że Bóg wciąż używa zwykłych ludzi by zmieniać ten świat. Jeśli nie straszna Ci praktyczna posługa, na rzecz pozostałych uczestników rekolekcji, jesteś entuzjastą krojenia warzyw, a w dekorowaniu posiłków osiągnąłeś mistrzostwo – to jest szkoła dla Ciebie. Zapewniamy dobrą zabawę!

Każdego roku dorzucamy też Szkołę bonusową, byście mieli w czym wybierać. Już niedługo zdradzimy, co szykujemy dla Was w te wakacje.

Praktyczne wskazówki i konkrety pojawiać się będą wraz ze zbliżającym się terminem rekolekcji. 6-18 lipca 2016 – do zobaczenia w Różanymstoku!