8 sposobów na kiepską majówkę

Co zrobić, by (nie) żałować.

Hurra! Piątek weekendu początek! Podwójna radość, bo szykuje się długi weekend. Witaj, majowa jutrzenko! Co zrobić, jeśli w radiu cały dzień trąbili o tysiącu sposobach na udaną majówkę, a ty chcesz pozostać wierny swoim hipsterskim przekonaniom? Po przeczytaniu tego tekstu będziesz wiedział jak zepsuć sobie majówkę. Gwarantujemy, że nawet nie przyjdzie ci do głowy chwalić się nią na Instagramie.

1. Nie planuj żadnego wyjazdu
Daruj sobie dzwonienie po znajomych i ogarnianie ekipy na wyjazd. Żagle? Wszyscy jeżdżą na żagle. Odpuść też sobie góry, morze i Mazury. Przecież to takie popularne. Poza tym będziesz miał tyle na głowie, a wiesz jak jest z decyzyjnością u twoich znajomych, odpuść.
2. Z nikim się nie spotykaj
Całe dnie spędzasz w otoczeniu ludzi. W szkole, w pracy i w komunikacji miejskiej. Nawet w domu nie jesteś sam, a z rodziną/współlokatorami. Daj sobie spokój i nikogo nie zapraszaj, jeszcze trzeba będzie z nimi rozmawiać.
3. Zostań w domu
Niektórzy mówią, że skończyła się zima i wreszcie można bez uszczerbku na zdrowiu wyjść na zewnątrz. Podobno pierwsze promienie słońca i wiatr we włosach bardzo cieszą, ale komu by się chciało przebierać z piżamy.
4. Zjedz mrożoną pizzę
Na blogach kulinarnych jakaś wzmożona aktywność, dziwnym trafem królują przepisy na soczyste karkówki z grilla. Nie czuj się zobowiązany kupować brykietu i rozpałki, podskocz na dział z mrożonkami i odśwież znajomość z panem Giuseppe.
5. Zapomnij o czytaniu
Książki wypożyczone z biblioteki kolejny dzień zbierają kurz na biurku? Prześlizguj się po nich wzrokiem, w końcu po trzech tygodniach masz już niezłą wprawę.
6. Scrolluj fejsa
Nadrób zaległości na Anonimowych Wyznaniach, Historiach z Chwili dla Ciebie i Pudelku. Odświeżaj te strony co pięć minut, żeby nic cię nie ominęło.
7. Zrezygnuj z aktywności fizycznej
Rower, rolki, spacer i bieganie u niektórych produkują endorfiny, ale nie u ciebie. Z ćwiczeń uznajesz tylko wciskanie guzików pilota, a twoje ciało na pewno może mniej, niż podpowiada ci twój umysł.
8. Zacznij oglądać serial
Jesteś na bieżąco z „Grą o tron”, „House of cards” i „Suits” i masz za dużo niewykorzystanego czasu? Na pewno nie widziałeś jeszcze wszystkich odcinków „Mody na sukces”. Challange accepted?

Którejkolwiek z opcji nie wybierzesz – osiągniesz ten sam efekt. A więc do dzieła! Ciesz się kiepską majówką, która nie będzie warta, by o niej pamiętać.
Chyba, że chcesz maksymalnie wykorzystać 4 dni wolnego od zajęć, pracy i codziennych obowiązków. Wtedy w żadnym wypadku nie kieruj się powyższymi wskazówkami. Wyjdź do ludzi, rozmawiaj, baw się i ciesz wiosną! 🙂